Czas Ciechanowa  - Twój Tygodnik Powiatowy!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nowy numer już w sprzedaży

Image 1

Usamodzielnij się!

banerek projektu Usamodzielnij się!

 

Reklama

Aktualności

            Zapraszamy do przeglądania najnowszych, najświeższych aktualności z Państwa okolicy, znajdujących się poniżej.

Redakcja Czasu Ciechanowa

Powiat ciechanowski w pierwszej dekadzie komunistycznego ,,panowania"

Email Drukuj PDF
Spraw ważnych natłok wielki – Czasu nazbyt mało

We czwartek – 9 grudnia, w jednej z auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. G. Narutowicza w – Ciechanowie odbyła się zapowiadana, od czasu jakiegoś i bogata w ofertę programową – konferencja naukowa na trudny, ale przez to bardzo interesujący temat – ,,Powiat ciechanowski w pierwszej dekadzie rządów komunistycznych". Zorganizowana ona została i przeprowadzona, z inicjatywy rektora – PWSZ – doc. dr – Leszka Zygnera, przy wydatnym wsparciu rodzimego – Starostwa Powiatowego i wybitnych specjalistów z oddziału warszawskiego – Instytutu Pamięci Narodowej. Program był przebogaty, a oferta wielokierunkowa. Temat wywołał spore zainteresowanie ciechanowian, bo pojawiło się w – PWSZ ok. 200 osób. W różnym wieku, z różnych opcji politycznych i zawodów. Sporo, jak na nasze rodzime możliwości było ludzi stosunkowo młodych. Stawili się najwyżsi przedstawiciele władz samorządowych, miasta i powiatu naszego. Także senator PiS – Jan Maria Jackowski. Wszystkich przywitał rektor, który wraz z – dr Kazimierzem Krajewskim współprowadził konferencję. Ten ostatni zastąpił chorego naczelnika – IPN w Warszawie – dr Tomasza Łobuszewskiego. Wiele było interesujących wykładów i informacji oraz wiedzy w nich zawartej. Jedynym mankamentem był chroniczny brak czasu. Żaden z prelegentów nie mieścił się w wyznaczonych – 20 minutach. Prawdę mówiąc, niektórzy musieli kończyć zanim zaczęli, a kolejni w połowie przygotowanych wykładów. I to był jedyny, jednak poważny mankament. Dobrze choć, że z tejże konferencji ma powstać publikacja, w której to zostaną zawarte wszystkie materiały. Na przyszłość trzeba poważnie rozważyć, czy jest sens tak rozbudowywać program? Moim skromnym zdaniem, należy to robić w mniejszych blokach tematycznych, a częściej. Jednak i tak ogromne brawa i uznanie, za to ważkie wydarzenie, tyczące trudnych tematów, wywołujących po dziś dzień, skrajne emocje. Nasz powiat był 7 z kolei – na Mazowszu, gdzie takie sympozjum miało miejsce. Po tym przydługim pewnie, ale koniecznym wstępie, choć po parę zdań w każdym z tematów.

więcej w CC nr 3

Gra w chowanego ubeka – Mariana K. z sądem trwa nadal!

Email Drukuj PDF
Może się stawiać ,,chory" sadysta ale nie zamierza?

Nie sprawdziły się do końca moje pesymistyczne wizje i prognozy, co do tego, że ubecki oprawca i sadysta, w naszym pięknym mieście mieszkający, od przeszło pół wieku – Marian Eugeniusz K. zostanie uznany za tak chorego, że nie będzie się musiał stawiać na rozprawy, procesu toczącego się przeciwko niemu w rodzimym – Sadzie Rejonowym. I dobrze, a nawet super, że tak się stało! I wielkie dzięki – Bogu Wszechmogącemu! Bo oto jest jeszcze cień nadziei, że za jego wyjątkowo długiego życia doczesnego (87 – lat) dosięgnie go karząca ręka sprawiedliwości dziejowej, historycznej i po prostu społecznej oraz czysto ludzkiej? I to napawa delikatnym optymizmem. Niech tak będzie zatem. Może jednak po kolei i czas nieco uporządkować, te moje impulsywne i emocjonalne pisanie. Wycisz się – Waldek!

więcej w CC nr 3

Koncert charytatywny na Dołku

Email Drukuj PDF

Zagrali: Chajim, Jutro Wieczorem i Why Ducky ?

Dr n. med. Robert Gajda uhonorowany laurem VIP 2013

Email Drukuj PDF

X-cio lecie funkcjonowania prestiżowego magazynu VIP powodem uhonorowania laurem VIP 2013 najwybitniejszych w Polsce aktorów, biznesmenów, menadżerów i sportowców - wśród nich dr n. med. Robert Gajda, dyrektor Centrum Medycznego Gajda-Med.

 

gala Vip

W dniu 10.10.2013 w Hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji 10-ciolecia magazynu VIP. Galę poprowadzili Anna Popek i Michał Olszański. Gości przywitał redaktor naczelny magazynu VIP Mariusz Gryżewski

Ten wieczór był czasem poddania pod ocenę różnych sfer życia publicznego i rynku oraz podsumowania minionych 10 lat funkcjonowania magazynu VIP.


Gala VIP 2013 - FilmProwadzący Galę zwrócili się do gości z następującymi słowami:        

     ,,Dzisiejsze spotkanie to podsumowanie misji, jaka od momentu powstania przyświeca działalności naszego magazynu. U jej podstaw leży promowanie najwyższej jakości i standardów zarówno w biznesie, jak i w sferze życia osobistego, ale również osiągnięcie statusu jak najlepszego intelektualnego i biznesowego partnera dla czytelników, klientów oraz instytucji, które zajmują się promocją polskiego biznesu oraz polskiej gospodarki i kultury.

     Dzisiejsza ceremonia przyznania wyróżnień VIP 2013 jest znaczącym wypełnieniem naszej misji. Pełniąc funkcję obserwatora otaczającej rzeczywistości, zauważamy pozytywne zmiany społeczne i gospodarcze, które należy podkreślać i wyróżniać szczególnie w okresie kryzysu nie tylko gospodarczego, ale przede wszystkim kryzysu zaufania. Pragniemy zrobić więcej niż dotychczas. Chcemy, by informacja o tych, którzy sprawiają, że nasz kraj jest lepszy, bogatszy, nowocześniejszy i piękniejszy, zatoczyła jeszcze szerszy krąg. Dlatego właśnie dzisiejszy wieczór jest tak wyjątkowy…


       Tytuły VIP 2013 udadzą się też w ręce tych, którzy stawiają najwyższą jakość produktów i usług w swoim biznesie na pierwszym planie. Przed Państwem wyróżnienia za stworzenie biznesu w oparciu o najwyższe standardy, a także działania na rzecz ich promocji na rodzimym rynku.


„W tej kategorii zapraszamy na scenę Pana Roberta Gajdę” - ogłosiła prowadząca Galę Anna Popek, zapowiadając go następującymi słowami:


,,Dyrektor Centrum Medycznego „Gajda-Med”. Człowiek o wielu talentach: z zawodu: lekarz, doktor nauk medycznych, specjalista chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, kardiologii i medycyny sportowej. Z pasji: sportowiec- uprawiający biegi, windsurfiung, snowboarding. Biznesman w branży medycznej. Dzięki jego samozaparciu, pracowitości, odwadze i pasji powstał ośrodek na miarę XXI wieku. Centrum Medyczne „Gajda-Med”- uznane za Mazowiecką Firmę Dziesięciolecia - to synonim jakości. Sport, który obok medycyny jest wielką pasją laureata, sprawił, iż „rodzina” spod szyldu „Gajda-Med” powiększyła się o Fundację „Zdrowy Styl Życia” i Centrum Kardiologii Sportowej.  Gratulujemy! ”.

Gala VIp

Zdjęcie 2  Dr n. med. Robert Gajda odbiera statuetkę VIP 2013 z rąk redaktora naczelnego
miesięcznika VIP Mariusza Gryżewskiego

VIP - Gal
Wśród laureatów wszystkich kategorii znaleźli się również: Michał Bayor- autor, piosenkarz, Robert Korzeniowski- 4-krotny złoty medalista olimpijski, Ewa Braun (laureatka ,,Oskara” za dekorację wnętrz do Listy Schindlera), Bożena Dykiel, Maciej Zakościelny, Emilian Kamiński, Waldemar Dąbrowski – dyr. Teatru Wielkiego, Gosia Baczyńska, Małgorzata Potocka, Jan Nowicki, Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska.

Przyjęcie uświetnił m.in.: występ aktorów Teatru Sabat, pokaz ekskluzywnej bielizny damskiej, bar i catering z przewagą kuchni śródziemnomorskiej.

 Gala VIP

Zdjęcie 3  Laureaci tytułu VIP 2013, od lewej: Robert Korzeniowski, Robert Gajda, Ewa Braun

 

Gala Vip

Zdjęcie 4  Beata Olszewska-Marra oraz Robert Gajda podczas Gali

 

"CM Gajda-Med - wyjaśniał dalej jej twórca i właściciel - dr n. med. Robert Gajda - a właściwie Grupa Kapitałowa Gajda-Med, do której należy CM Gajda-Med, jest jedną z największych tego typu przychodni w województwie mazowieckim, a nawet w Polsce, jeśli chodzi o ilość zatrudnianego personelu i liczbę obsługiwanych pacjentów. Co do jakości usług, zostało ono uznane za najlepszą przychodnię medyczną ostatniej dekady na Mazowszu w konkursie Mazowiecka Firma Dziesięciolecia, co – w moim przekonaniu – ugruntowało pozycję firmy jako jednego z liderów usług medycznych nie tylko na Mazowszu, lecz także w całym kraju. To jednak nie jedyne wyróżnienie. W 2011 r. zajęliśmy I miejsce w Polsce w konkursie medycznym Perły Medycyny w kategorii „niepubliczne zakłady lecznictwa otwartego”, zaś w roku 2010 – I miejsce w konkursie Mazowiecka Firma Roku w kategorii „medycyna”. Rok 2009 przyniósł nam również wygraną w konkursie Perły Medycyny, a w listopadzie 2008 r. w tym samym konkursie zdobyliśmy II miejsce w Polsce wśród przychodni specjalistycznych.

         NZOZ CM „Gajda‑Med” powstał w grudniu 1998 r. i od tamtego czasu jego pozycja na rynku umacnia się dzięki wysokiej jakości świadczonych usług, połączonej z miłą, kompetentną i fachową obsługą. Obecnie posiadamy szesnaście filii, a w najbliższym czasie powstaną kolejne. Nasi pacjenci korzystają z usług refundowanych przez NFZ oraz prywatnych w zakresie: ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych, podstawowej opieki zdrowotnej, stomatologii z ortodoncją, opieki długoterminowej i innych, zgodnie z najwyższymi standardami światowymi. Dziś w skład ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych wchodzą m.in.: kardiologia, gastroenterologia, otolaryngologia, neurologia, ortopedia i traumatologia narządów ruchu, alergologia, urologia, endokrynologia, ginekologia i położnictwo, onkologia, okulistyka dla dorosłych i dla dzieci, ginekologia, medycyna sportowa.
      Częścią Grupy Kapitałowej jest też m.in.: Fundacja „Zdrowy Styl Życia” i Centrum Kardiologii Sportowej, Apteka Firmowa i wiele spółek świadczących usługi medyczne."

 gala VIP

Zdjęcie 5  Jan Sadowski Dyrektor ds Medycznych, Robert Gajda, Waldemar Jóźwiak, Dyrektor Generalny, Adam Grabowiec, Menadżer ds. Rozwoju podczas Gali wręczenia statuetek VIP 2013

 

LAST_UPDATED2

W GODZINĘ ODNALAZŁ ZAGINIONEGO

Email Drukuj PDF
Czynności poszukiwawcze zakończone sukcesem, dzielnicowy odnalazł zaginionego mężczyznę na terenie opuszczonej posesji.

   Wczoraj policja z Ciechanowa otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 59- letniego mieszkańca gminy Opinogóra. Z informacji przekazanych przez siostrę zaginionego wynikało, że ostatni raz brat był widziany wieczorem 16 maja 2013 roku. Na miejsce został skierowany dzielnicowy, który dość szybko wytypował miejsce, w którym może przebywać zaginiony mężczyzna. W niedostępny dla radiowozu teren kompleksu leśnego na granicy powiatów ciechanowskiego i przasnyskiego dzielnicowy udał się pieszo wraz z członkiem rodziny zaginionego. Na trawie w pobliżu jednej z opuszczonych posesji dostrzegł świeże ślady prowadzące do budynku gospodarczego. Wewnątrz funkcjonariusz odnalazł zaginionego mężczyznę, jak ustalił zaginiony chciał popełnić samobójstwo. Stan zdrowia mężczyzny był przyczyną wezwania karetki pogotowia i przetransportowania go do szpitala.
LAST_UPDATED2

Strona 1 z 12